Poradnik

Oczyszczanie powietrza w domu tylko jesienią? Niekoniecznie! Sprawdź, dlaczego warto dbać o to przez cały rok

oczyszczacz powietrza jaki gdzie kupić

Oczyszczacz powietrza stał się urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jesienią i zimą. Dbanie o dobrą jakość powietrza w domu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Sprawa jest na tyle poważna, że o nadmiernym zanieczyszczeniu powietrza informują nawet alerty RCB. Wszystko po to, by uchronić nas przed nadmierną ekspozycją na powietrze o złej jakości. Smog stał się częścią miejskiego krajobrazu w chłodniejszych miesiącach roku. Czy to oznacza, że w pozostałe nie mamy się czym martwić? Dlaczego o oczyszczanie powietrza warto zadbać przez cały rok? Podpowiadamy!

Jak dbać o dobrą jakość powietrza w domu?

Zacznijmy od tego, że mamy duży wpływ na jakość powietrza w naszym domu. Oczywiście, nie odetniemy się całkowicie od warunków zewnętrznych, możemy jednak bardziej świadomie podchodzić do tego, czym na co dzień w domu oddychamy.

Jak zadbać o to, by móc wziąć głęboki wdech świeżym powietrzem w domu?

  • Regularnie wietrz mieszkanie – oczywiście, wtedy gdy pozwala na to stan powietrza na zewnątrz. Odpowiednia cyrkulacja pozwala poprawić jakość tego, czym oddychamy w domu.
  • Sprawdzaj nawilżenie powietrza w domu – pomoże w tym chociażby stacja pogodowa. Pozwoli to w razie potrzeby sięgnąć po nawilżacz lub, rzadziej, osuszacz powietrza, by dzięki tym sprzętom stało się ono zadowalającej jakości.
  • Wybieraj odkurzacze z odpowiednimi filtrami – pomogą usunąć kurz i wszelkiego rodzaju szkodliwe drobnoustroje.
  • Regularnie zmieniaj pościel i pierz ją w odpowiednich programach – sporo modeli pralek ma specjalne programy dedykowane praniu pościeli – dla oczyszczenia pościeli ze szkodliwych roztoczy, warto z nich regularnie korzystać.

To pierwsze kroki ku temu, by świeżym powietrzem dobrej jakości oddychać przez cały rok. Oczywiście, do pełnego obrazu nie może zabraknąć oczyszczacza powietrza. Dlaczego dobrze korzystać z niego nie tylko jesienią i zimą? Sprawdźmy najważniejsze powody!

Oczyszczanie powietrza przez cały rok – dlaczego warto?

Wraz z nadejściem wiosny nie warto chować oczyszczacza powietrza do piwnicy. Przeciwnie, urządzenie to, pracując cały rok, dba o odpowiednią jakość tego, czym oddychamy na co dzień. Dlaczego warto korzystać z tego sprzętu przez cały rok?

  • Sezon na alergie – prawdziwe uderzenie dla alergików nachodzi wiosną, gdy kończy się etap smogu. Warto korzystać z oczyszczacza powietrza w domu, by zminimalizować zagrożenie negatywnymi skutkami alergii na pyłki.
  • Odpowiednie nawilżenie – wiele oczyszczaczy jest połączonych z nawilżaczami powietrza. Mając takie urządzenie w domu, możemy łatwo nawilżać powietrze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. We wskazaniu, czy wilgotność jest na odpowiednim poziomie, pomoże nam na przykład stacja pogodowa.
  • Dobra jakość powietrza do uprawiania sportu – jeśli ćwiczymy w domu, dobrze zadbać odpowiednią jakość powietrza. Intensywniej oddychamy, dobrze więc, żebyśmy wdychali wtedy oczyszczone powietrze.
  • Dzieci w domu – wielu rodziców regularnie oczyszcza powietrze przez cały rok z myślą o maluszkach. Nie jest to przecież skomplikowany proces, a potencjalne korzyści dla zdrowia dziecka są ogromne!

Jak widzimy, oczyszczacz powietrza to urządzenie, które przyda się w domu przez cały rok. Gdzie łatwo je znajdziemy? Szeroka oferta oczyszczaczy i nawilżaczy dostępna jest w MediaMarkt.pl. Duży wybór tego rodzaju sprzętów pozwoli zadbać o wysoką jakość powietrza w domu, by móc wziąć bez obaw głęboki oddech o każdej porze roku!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top