Turystyka

Od 11 czerwca liniami Nouvelair polecimy do Tunezji z lotniska w Jasionce

Od 11 czerwca liniami Nouvelair polecimy do Tunezji z lotniska w Jasionce 1

Tunezja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Już 11 czerwca z Rzeszowskiego lotniska wystartują pierwsi pasażerowie spragnieni słonecznych plaż Tunezji. Samolot należący do linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek na lotnisko w Monastyrze.

Dlaczego Tunezja? Bliskość, optymalny klimat, piaszczyste plaże, błękit morza, mnogość infrastruktury hotelowej, różnorodność aktywności, bogata historia oraz kultura, czyli inaczej mówiąc dla każdego coś dobrego-powiedział Ahmed Meddeb – Dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.

W czwartek 30 stycznia w Rzeszowie odbyło się spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia”. Przygotowane przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wydarzenie miało charakter warsztatów. Współorganizatorami spotkania był Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, konsolidator lotów czarterowych GTS Poland oraz linia lotnicza Nouvelair.

Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej  już w tym sezonie letnim, liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę dodał A.Meddeb.

W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie – wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces -powiedział  Fourat Haddad – prezes zarządu w GTS POLAND (konsolidator lotów czarterowych).

Połączenia czarterowe w ostatnich latach stają się wizytówką naszego lotniskamówi Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Robimy wszystko aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Dlatego aktywnie łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż z tymi którzy takie wycieczki oferują aby jak najlepiej przygotować ofertę  i dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń  czarterowych rzeszowskiego lotniskadodaje A.Hamryszczak.

W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył  ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych, czyli blisko 26 procent więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r.

Z podrzeszowskiego lotniska do wyboru jest 10 wakacyjnych destynacji w 6 krajach.

Wśród oferowanych  znajdują się Tirana w Albani, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastir w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji.

źródło: Port Lotniczy Jasionka

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top