Biznes

Od 12 lutego otwarcie hoteli, kin i teatrów. Rząd otwiera też sport na zewnątrz

otwarcie kino hotel sport basen stok narciarski

Od 12 lutego rząd zezwoli na otwarcie hoteli, kin i teatrów w określonym reżimie sanitarnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej. Decyzje mają obowiązywać warunkowo przez dwa tygodnie.

„W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia łóżek czy miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – też otwarcie do 50 proc. dostępnych miejsc” – powiedział premier.

Morawiecki powiedział, że jest zbyt wcześnie na szerokie luzowanie obostrzeń epidemicznych.

„Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Niestety restauracje, siłownie fitness i część działalności gospodarczych określonych w odpowiednich PKD pozostaje zamknięta” – dodał.

Decyzje będą obowiązywać warunkowo przez dwa tygodnie, od 12 lutego.

Wicepremier Piotr Gliński zaznaczył, że otwarte mają zostać też baseny.

„Otwieramy od 12 lutego, warunkowo, na dwa tygodnie w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie, opery, przy warunku podstawowym – wypełnienia do 50 proc. widowni, maseczki, brak konsumpcji” – powiedział Gliński.

„Jeśli chodzi o sport – otwieramy sport na zewnątrz, boiska zewnętrzne, korty, sporty amatorskie na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny” – dodał.

Możliwe jest zarówno szybsze luzowanie obostrzeń epidemicznych, jak i powrót do większych restrykcji – poinformował w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Jeżeli będziemy mieli do czynienia z przyspieszaniem procesu pandemicznego, oczywiście będę rekomendował wykonanie kroku wstecz i wprowadzenia kolejnych obostrzeń, by utrzymywać pandemię pod kontrolą, czyli na stabilnym co najmniej poziomie. Jeżeli ta sytuacja będzie rozwijała się lepiej, jest też przestrzeń do dyskutowania o tym, co możemy zrobić więcej” – powiedział Niedzielski.

Rząd poinformował w piątek o warunkowym zniesieniu części obostrzeń epidemicznych na 2 tygodnie, od 12 lutego. (PAP Biznes)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że odnotowano 6 053 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Według danych MZ na dzisiaj rano, 152 292 osoby były objęte kwarantanną. Hospitalizowanych było 12 837 osób (na 28 027 łóżek dla pacjentów z COVID-19). Zajętych było 1 338 respiratorów (na 2 720 dostępnych w szpitalach). Z powodu COVID-19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 301 osób.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top