News

Od 24 lutego granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło prawie 100 różnych narodowości

uchodźcy z ukrainy jakie osoby skąd

Od 24 lutego granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło prawie 100 różnych narodowości. Największą grupę stanowili obywatele Ukrainy, aż 93 proc. – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Od początku wojny granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło 12,7 tys. Polaków, co stanowi 1 proc. ogółu.

Porucznik Anna Michalska poinformowała, że w poniedziałek funkcjonariusze SG odprawili 141,5 tys. podróżnych z Ukrainy. „To mniej niż dzień wcześniej. Spadek obserwujemy również dzisiaj, gdzie do godziny 7 z Ukrainy przyjechało 35,3 tys. osób, a dzień wcześniej o tej samej porze odprawiliśmy 42 tys.” – podała rzeczniczka SG.

„Najwięcej osób wczoraj zostało odprawionych w Medyce, gdzie padł rekord liczby osób, które przekroczyły granicę. Aż 34 tys. osób. We wcześniejszych dniach było to około 30-33 tys. Na drugie miejsce wybił się Dorohusk, gdzie wczoraj granicę przekroczyło ponad 20 tys. osób” – podkreśliła.

Wskazała przy tym, że aktualnie na przejściach pieszych najdłużej czeka się w Korczowej i Krościenku. „Pozostałe sześć przejść jest na bieżąco odprawianych” – zaznaczyła.

Przekazała, że od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło prawie 100 różnych narodowości. „Wśród osób, które wjechały z Ukrainy do Polski 93 procent to są obywatele Ukrainy. W pozostałych 7 procentach są obywatele m.in. Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Danii, Węgier, Wielkiej Brytanii. 12,7 tys. osób stanowili Polacy” – wyliczyła.

Wcześniej Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało 1,2 mln osób.

Wtorek to trzynasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

(PAP)

1 komentarz

1 komentarz

  1. gość

    8 marca 2022 at 16:04

    i po co był ten cyrk z płotem na białoruskiej granicy? ciężki pieniądz wydany a i tak wchodzi do Polski kto chce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top