News

Ogród jordanowski w Rzeszowie został odnowiony. Co się w nim znajduje?

rzeszów ogród jordanowski
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/Ogród jordanowski. Nowe utwardzone alejki, ławki, rośliny oraz plac zabaw z wieżą i zjeżdżalnią oraz ze zjeżdżalniami.

To wszystko znalazło się w odnowionym ogródku jordanowskim w centrum Rzeszowa.

Między ulicami Reformacką i Unii Lubelskiej znajduje się ogród jordanowski. Przez lata był zaniedbany, więc rzeszowianie niechętnie w nim odpoczywali. Ale to już przeszłość, ogród został odnowiony.

Jak poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, efekt prac, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, jest już widoczny. ” W ogrodzie zmodernizowano plac zabaw, na którym ustawione zostały nowe urządzenia zabawowe. Wśród nich są np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, czy głuchy telefon” – wylicza Artur Gernand.

To nie koniec nowości. Ustawiono także parklety, podsadzono nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawuły, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste i dąbrówki rozłogowe. Za wszystko miasto zapłaciło 750 tys. zł.

Jak zapowiada ratusz, w tym roku w Rzeszowie powstanie jeszcze kilka miejsc do odpoczynku. Nowe ogrody kieszonkowe będą m.in. na osiedlach: Króla Augusta, Miłocin św. Huberta, czy Baranówce.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top