Turystyka

Otwarcie na Podkarpaciu tras narciarstwa biegowego

narciarstwo biego podkarpacie bieszczady

Opady śniegu umożliwiły otwarcie na Podkarpaciu tras narciarstwa biegowego. Stowarzyszenie Prządki Ski, które reprezentuje najlepsza obecnie polska biegaczka Izabela Marcisz, przygotowało swój obiekt na terenie Czarnorzek koło Krosna.

Tory wyciśnięto na 2 pętlach – dla wyczynowców i początkujących. Ten obiekt ma homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Na miłośników biegówek czekają także FIS-owskie trasy pod Żukowem w Ustjanowej koło Ustrzyk Dolnych. Wyratrakowane, ale bez torów, są z kolei trasy Centrum Promocji Leśnictwa w bieszczadzkim Mucznem.

W Beskidzie Niskim przygotowano trasę w ośrodku Kiczera Ski w Puławach – wiedzie szczytami gór, ale można tam dojechać kolejką, która czynna będzie do wieczora.

Spacerowe trasy przygotował też MOSiR w Dukli w Parku Dukielskim obok Pałacu Muzeum Historycznego oraz na działce przylegającej do budynku ośrodka.

Tymczasem nie udało się jeszcze otworzyć tras w Wetlinie w wysokich Bieszczadach. Okazuje się bowiem, że tam spadło za mało śniegu, a ziemia nie jest dostatecznie zmrożona i ratrak spod warstwy puchu wyrywa trawę.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top