Poradnik

Paczki do Polski – z usług jakiej firmy skorzystać?

Paczki do Polski – z usług jakiej firmy skorzystać? 1

Wysyłanie paczki do Polski z innego kraju to nic trudnego. Wystarczy krótki research, aby przekonać się, że usługę taką oferuje wiele firm. Kurier do Polski może przyjechać nawet z drugiego końca kontynentu, jednak najczęściej wysyłane są paczki z Anglii. Planując wysyłkę, warto dokładnie przeanalizować ofertę firm kurierskich i alternatywne rozwiązania. Poniżej podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę.

Paczki do Polski – na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kuriera?

Tak jak w każdej innej branży, tak i wśród firm kurierskich wysyłających paczki do Polski, obowiązują różne cenniki. Mimo tego warto zwrócić uwagę na to, że cena obejmuje nierzadko różne usługi.

Koszt paczki z Anglii do Polski nie powinien być jedynym wyznacznikiem tego, na usługi której z firmy kurierskich należy się zdecydować. Trzeba rzetelnie zapoznać się z oferowanymi usługami, regulaminem i wybrać najkorzystniejsza dla siebie opcję dotyczącą wysyłki paczki z Anglii – mówi ekspert z firmy Euro-Paka.pl

Paczki z UK do Polski mogą podlegać różnej stawce ubezpieczenia – może być to kwota od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego też w przypadku kosztownej zawartości przesyłki o wiele bardziej opłaca się skorzystać z oferty firmy, która proponuje możliwość ubezpieczenia jej na wyższą kwotę.

Inny może być też termin jej dostarczenia. Trzeba na to zwrócić uwagę, gdy nadawcy zależy na tym, aby kurier do Polski, przyjechał jak najszybciej – na przykład jeszcze przed świętami.

Natomiast dla niektórych utrudnieniem może być to, że przed wysłaniem paczki z Anglii należy na niej nakleić etykietę. Jest ona wysyłana na adres mailowy nadawcy, po czym trzeba samodzielnie ją wydrukować. Jak wiadomo, nie wszyscy mają w domu drukarki, dlatego dla pewnej grupy osób może być to kłopotliwe.

Jakie firmy dają możliwość wysłania paczki do Polski?

Paczkę taką można wysłać korzystając z usług wielu firm. Są to przedsiębiorstwa od wielu działające w branży i dostarczające przesyłki na terenie całej Europy. Do najpopularniejszych z nich należą DPD, GLS, INPOST, TNT, ParcelForce, UPS.  Są to znane, a przede wszystkim doświadczone firmy kurierskie.

Z ich pomocą wysyłanie paczki do Polski staje się bardzo proste. Zazwyczaj kurier odbiera paczkę bezpośrednio od nadawcy i dostarcza ja do rąk adresat. Usługa taka w żargonie branżowym jest nazywana „od drzwi do drzwi”. Niekiedy jednak paczkę należy dostarczyć we własnym zakresie do wskazanego punktu, z którego rusza ona w dalszą drogę.

Mimo że większość firm kurierskich daje możliwość śledzenia przesyłki, nie zaszkodzi upewnić się, że opcja ta znajduje się w jej ofercie.  Godni zaufania kurierzy są w stanie zrealizować zlecenie dotyczące dostawy paczki w ciągu zaledwie kilku dni.

Jak dobrze wybrać firmę kurierską?

W dzisiejszych czasach poszukiwania należy zacząć oczywiście od Internetu. Wchodząc na strony poszczególnych firm, można porównać ich ofertę i sprawdzić dostępne możliwości. Jak nietrudno się domyślić, może być to czasochłonnym zadaniem. Poza tym porównanie w ten sposób cennika usług kurierskich nie jest na pewno wygodne.

Dlatego przed wysłaniem paczki z UK do Polski warto skorzystać z alternatywnych rozwiązań, takich jak na przykład poszukiwania przy pomocy serwisu Euro-paka.pl. Po wpisaniu wymiarów paczki, jej ciężaru na ekranie smartfona lub komputera szybko pokażą się oferty konkretnych firmy. Nadawca będzie mógł porównać, jaki jest koszt paczki z Anglii do Polski czy też szybkość dostawy. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na znalezienie idealnej opcji dla siebie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top