News

Państwo będzie finansowało poprzez NFZ szczepienia na grypę

grypa szczepionka nfz darmowa gdzie

Państwo będzie finansowało poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) szczepienia na grypę w aptekach i w podmiotach leczniczych – poinformował we wtorek na konferencji wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

„Od 1 września takie szczepienie będzie można wykonać w aptekach, jak również w podstawowej opiece zdrowotnej i innych podmiotach leczniczych, które zgłoszą do Narodowego Funduszu Zdrowia możliwość rozliczenia finansowego świadczenia zdrowotnego” – powiedział minister.

Miłkowski poinformował, że świadczenie to wzrosło z 17 zł do 21,83 zł za szczepienie. „Każdy, kto się zgłosi do apteki, która będzie szczepiła, będzie mógł to rozliczyć z NFZ” – zaznaczył.

Zaznaczył, że część producentów deklaruje, że będą elastyczni na polskim rynku. Podkreślił, że na wstępie będzie zabezpieczonych 2 mln szczepionek. „Jeśli będzie większe zapotrzebowanie to część firm to zapotrzebowanie pokryje” – podkreślił.

„Państwo będzie finansowało poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia szczepienia na grypę w aptekach i w podmiotach leczniczych” – przekazał.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top