Inwestycje

Park Niepodległości w Kolbuszowej w trakcie budowy. Co tam się znajdzie?

kolbuszowa park niepodległości
Fot. Gmina Kolbuszowa

Kolbuszowa/Park Niepodległości. Ruszyły prace przy budowie II etapu Parku Niepodległości, który zlokalizowany jest niedaleko kościoła pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Planowany termin ich zakończenia to listopad br.

Nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji zostanie uzupełnione o ścieżki spacerowe i drewniane kładki rekreacyjno-dydaktyczne przecinające, m.in. łąkę kwietną.

W strefie sportu i zabawy zamontowane zostaną trzy urządzenia siłowni plenerowej z podwójnymi stanowiskami do ćwiczeń oraz nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych.

W strefie rekreacji na dużym trawniku będzie możliwość organizowania pikników. Na zbiorniku wodnym zostanie umieszczona figurka krokodyla. Park zostanie wyposażony w liczne ławki stalowo-drewniane oraz kosze na śmieci i stojaki na rowery.

W ramach zadania przebudowany zostanie rów melioracyjny na rów kryty, nad którym wykonana zostanie alejka o nawierzchni mineralnej oraz taras z desek kompozytowych. Ponadto park zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring. Zamontowane zostaną także toalety modułowe.

Wartość inwestycji wynosi 1 935 980 zł. Na jej realizację gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

źródło: Gmina Kolbuszowa

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top