Turystyka

Park Tajemnicza Solina ponownie się otwiera. Będzie jeszcze więcej atrakcji

park tajemnicza solina

Park Tajemnicza Solina. W ośrodku turystycznym Polskich Kolei Linowych (PKL) w Solinie w Bieszczadach w najbliższą sobotę, po zimowej przerwie, otwarte zostaną bramy Parku Tajemnicza Solina.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik rodzinny oraz dodatkowe wydarzenia, które potrwają do 4 maja br.

Jak poinformował Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, tegoroczną majówkę w Bieszczadach będzie można spędzić bardzo aktywnie i rodzinnie.

„Ponownie udostępniamy park tematyczny, a w nim do dyspozycji będzie jeszcze więcej atrakcji. Mamy nadzieję, że dzięki nim czas spędzony w Bieszczadach będzie jeszcze bardziej interesujący oraz pozwoli odkryć to niezwykłe miejsce z zupełnie nowej strony” – dodał.

Park zostanie otwarty w najbliższą sobotę. Turyści ponownie zostaną zaproszeni do parku, w którym spotkają dobrze znane już postacie Czadów, Rusałki, Czuhajstra czy Strażników Biesów.

Oprócz dotychczasowych atrakcji takich jak: Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna czy Labirynt Biesa, w parku na najmłodszych czekać będzie sporo nowości. Będą m.in. Zatopione Skarby Olbrzymów, a latem będzie można odwiedzić Rusałkowy Ruczaj czy Wąwóz Biesa. W parku będzie też jeszcze więcej stref, animacji oraz ulepszona gra terenowa.

Najmłodsi skorzystać będą m.in. z parku linowego, a w strefie edukacyjnej dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek związanych z regionem.

Natomiast, jak podała PKL, od 30 kwietnia br. do 3 maja br. turyści skorzystają ze specjalnie przygotowanych na ten czas niespodzianek, które umilą majówkę.

„W solińskim ośrodku będzie kolorowo od bańkowego show, modelowania balonów oraz pokazów iluzjonistów. Dla najmłodszych zaplanowane są także liczne konkurencje sportowe np. przeciąganie liny, skok w workach czy chodzenie po linii. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz wypełnionej niespodziankami wielkiej piniaty, czekającej na jej rozbicie” – zachęcają organizatorzy.

W ośrodku w Solinie dostępne będą również stałe atrakcje – niezwykła podróż kolejką gondolową nad zaporą, dostępny będzie też taras na wieży widokowej. Turyście będą mogli skorzystać również z kawiarni oraz zjeść regionalne specjały w Karczmie Jawor. Do dyspozycji będą również Bistro Czadowe Gary oraz wyspy lodowe.

Otwarta w ubiegłym roku kolejka gondolowa nad zaporą w Solinie w Bieszczadach kosztowała niemal 120 mln zł. Na ponad 1,5-kilometrowej trasie kolei widokowej przebiegającej nad solińską zaporą zamontowanych zostało 25 gondoli; w każdym wagoniku może przebywać osiem osób. Podróż zaczyna się ze stacji początkowej Plasza znajdującej się przy solińskim deptaku. Stacja końcowa usytuowana jest na Górze Jawor.

Z kolei park tematyczny Tajemnicza Solina znajduje się obok górnej stacji kolejki na Górze Jawor.

Prezentowane są w nim legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top