News

Paweł Kukiz chwali konwencję PiS

paweł kukiz
fot. archiwum

Uważam, że rządy Prawa i Sprawiedliwości, to są pierwsze rządy, które po latach komuny, zwróciły uwagę na bezpieczeństwo państwa – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, komentując konwencję PiS.

W sobotę w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja PiS, na której prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił mobilizację Zjednoczonej Prawicy i zapowiedział objazd polityków po kraju, aby rozmawiać o dotychczasowych rządach jego formacji. Kaczyński mówił m.in. o patriotyzmie, bezpieczeństwie i podsumowywał dotychczasowe działania PiS ws. programów społecznych.

Kukiz w rozmowie z PAP odniósł się do sobotniej konwencji PiS i wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Światopoglądowo się z nim zgadzam i uważam, że te rządy Prawa i Sprawiedliwości, to są pierwsze rządy, które po latach komuny, zwróciły uwagę na bezpieczeństwo państwa, gdzie w ogóle państwowość została podniesiona do jakiejś rangi, bo do tej pory mieliśmy do czynienia z zacieraniem się państwowości na rzecz bliżej niedookreślonej Unii Europejskiej” – ocenił.

Przyznał, że w konwencji zabrakło mu wątków dotyczących demokracji bezpośredniej.

„Prawo i Sprawiedliwość ma okazję, ma szansę, by do pełnej demokracji Polskę zbliżyć poprzez zmianę ordynacji na model mieszany i wtedy państwo będzie w pełni demokratyczne, a nie semidemokratyczne” – mówił. „Po to poszedłem do polityki, by próbować naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego, poprzez stopniowe zmiany ustrojowe i tak rozumiem patriotyzm – poprzez działanie” – podkreślił Kukiz.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top