Inwestycje

PGE Energia Odnawialna wybuduje farmę fotowoltaiczną w pow. tarnobrzeskim

pge tarnobrzeg farma fotowoltaiczna oze budowa kiedy

PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 100 MW.

Inwestycja składająca się dwóch instalacji – PV Jeziórko 1 i PV Jeziórko 2 – ma zostać uruchomiona do końca 2023 r. w powiecie tarnobrzeskim na Podkarpaciu – podała spółka w komunikacie prasowym.

Pierwszą instalację – PV Jeziórko 1 o mocy 50 MW – spółka zbuduje na rekultywowanych gruntów poeksploatacyjnych spółki Siarkopol Tarnobrzeg. Obok, na gruntach prywatnych powstanie PV Jeziórko 2, również o mocy 50 MW.

Kilka dni temu PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę dwóch instalacji fotowoltaicznych w powiecie łosickim na Mazowszu – PV Huszlew 1 i PV Huszlew 2 – o łącznej mocy 13 MW.

„Ten rok jest dla nas przełomowy pod względem realizacji planów inwestycyjnych w fotowoltaikę. Pomimo utrudnień związanych z pandemią udało nam się otrzymać pozwolenia na budowę nowych projektów PV o łącznej mocy blisko 200 MW. To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że uzyskiwanie wszystkich zgód, decyzji środowiskowych i innych niezbędnych dokumentów to proces złożony, trwający wiele miesięcy. W kolejnych latach ten proces jeszcze przyspieszy, co pozwoli nam rokrocznie ogłaszać przetargi na 300, a może nawet 400 megawatów w energetyce słonecznej” – powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Grupa PGE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. Jednym z elementów planu inwestycyjnego jest program PV. Jego celem jest zbudowanie do 2030 r. instalacji słonecznych o łącznej mocy ok. 3 GW.

PGE Energia Odnawialna jest największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów produkujących energię odnawialną wynosi 2.331,25 MW.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top