Biznes

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych

pgnig cena gaz obniżka biznes firmy

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o 25 proc. – podała spółka w komunikacie prasowym.

Obniżka będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r.

„Obniżką będą objęci automatycznie wszyscy odbiorcy, podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego 2022 roku, będą mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe” – napisano.

Paweł Majewski, prezes PGNiG, wyjaśnił w komunikacie, że skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. Ceny gazu uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach.

„Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Jacek Sasin, wicepremier oraz minister aktywów państwowych.

Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, poinformował, że wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

„Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego” – powiedział.

Jak podano, spółka analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top