Biznes

PGNiG Obrót Detaliczny podpisał w Mielcu umowę o współpracy z firmą Enervigo

enervigo pgnig umowa wspolpraca biznes

PGNiG Obrót Detaliczny podpisał w piątek w Mielcu umowę o współpracy z firmą Enervigo. Obie spółki mają współpracować w zakresie rozwoju i promocji gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu.

Jak powiedział w trakcie uroczystości prezes PGNiG OD Henryk Mucha, jest to pierwsza tego typu umowa o współpracy w obszarze kogeneracji podpisana przez spółkę. Dodał, że Enervigo jest firmą, która ma bardzo duże doświadczenie i bardzo dobre opinie od dotychczasowych klientów. „Było to dla nas bardzo ważne” – podkreślił Mucha.

Prezes PGNiG przypomniał, że firma dostarcza gaz do ponad 7 mln klientów, w tym również biznesowych.

„I w gruncie rzeczy ta umowa dotyczy biznesu. Nasi największy klienci, strategiczni i kluczowi, dla których od 2020 roku realizujemy audyty energetyczne, poszukują optymalizacji. Chcą oszczędzać pieniądze na energii po to, aby ich przedsiębiorstwa były bardziej konkurencyjne. Bo oszczędność, w naszych polskich warunkach, bardzo często oznacza większą konkurencyjność. Dlatego dzisiaj podpisujemy tę umowę” – powiedział Mucha.

W ocenie szefa PGNiG OD, z przeprowadzanych przez firmę audytów energetycznych wynika, że firmy potrzebują kogeneracji lub trigeneracji.

„Przedsiębiorcy potrzebują z jednej instalacji nie tylko energii elektrycznej, ale także ciepła, jak również – to się zdarza – chłodu. Cieszę się, że to właśnie dzisiaj w Mielcu podpisujemy pierwszą umowę z Enervigo. Macie państwo kompetencje, a my dziś potrzebujemy kompetencji więc z punktu widzenia biznesu to jest pożądana strategia, to jest synergia” – mówił Mucha.

Prezes Enervigo Piotr Andrusiewicz podkreślił, że umowa z PGNiG jest kamieniem milowym dla jego firmy. „Da nam na pewno szerokie perspektywy rozwoju” – dodał.

Andrusiewicz zaznaczył, że w Mielcu powstają wszystkie urządzenia kogeneracyjne, które oferuje spółka. Jego zdaniem, dzięki umowie firma będzie mogła łatwiej i szybciej dotrzeć do klienta, który – jak powiedział prezes Enervigo – w obliczu rosnących cen energii szuka „alternatywy dla lepszego i bardziej oszczędniejszego zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych”.

Wiceprezes Enervigo Krzysztof Kapinos dodał natomiast, że w ramach umowy spółka będzie promować model kogeneracji i trigeneracji w naszym kraju. „Wierzymy, że dzięki współpracy z PGNiG będziemy liderem na polskim rynku w obszarze kogeneracji i trigeneracji. To cel, jaki sobie postawiliśmy” – powiedział Kapinos.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top