News

Pies pomógł wykryć przemyt papierosów na granicy. Ma na imię Bruce

Pies pomógł wykryć przemyt papierosów na granicy. Ma na imię Bruce 1
Fot. Izba Administracji Skarbowej

Dzięki pomocy psa Bruce`a – wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych – podkarpaccy funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej ujawnili przemyt niemal 400 paczek papierosów.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, w czasie szczegółowej kontroli samochodu wjeżdżającego do Polski funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej towarzyszył springer spaniel angielski Bruce, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

„Czujny nos psa naprowadził funkcjonariuszy na skrytkę w podłodze pojazdu, w której ukryte były 382 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dojście do kontrabandy było możliwe dopiero po demontażu kilku elementów, m.in. siedzenia kierowcy” – podkreśliła Chabowska.

Do przemytu przyznał się 25-letni obywatel Ukrainy, właściciel auta. Funkcjonariusze wszczęli wobec mężczyzny sprawę karną skarbową i zarekwirowali nielegalny towar.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, przemytnik musi się liczyć nie tylko z grzywną. „Zwróciliśmy się z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju” – poinformowała Chabowska.

(PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top