News

Piotr Gliński z wizytą w Przemyślu. Przyjechał na zaproszenie Marka Kuchcińskiego

Piotr Gliński Przemyśl marek kuchciński pomnik historii
fot. M.Iwanicka

Na Podkarpacie z resortu kultury w ostatnich 4 latach trafiło 88 milionów złotych. W poprzednich latach było to tylko 39 milionów powiedział przebywający w Przemyślu wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Przyjechał do miasta na zaproszenie byłego Marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego.

Jak zaznaczył to miasto, gdzie najwięcej zabytków przypada na jednego mieszkańca. Odwiedził m.in. miejsca wspierane przez ministerstwo czyli Klasztor Franciszkanów i Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.

Minister Kultury i Dziedzictwa, dodał, że w Polsce jest 107 pomników historii, z czego 7 jest na Podkarpaciu. W tym trzy utworzono niedawno. To zespół pałacowo-parkowy w Krasiczynie, Twierdza Przemyśl oraz staromiejski Rynek. Pozostałe to: kopalnia ropy w Bóbrce, cerkiew w Radrużu, zespół Klasztorny w Leżajsku i łańcucki Zamek.

Wicepremier Gliński na Podkarpaciu odwiedzi jeszcze Bóbrkę i Karpacką Troję.

Podczas wizyty m.in. z samorządowcami i przedstawicielami kultury w Narodowym Muzeum Ziemi Przemyskiej, podkreślał, że prezydent Andrzej Duda, to człowiek, który wspiera kulturę i zachęcał do głosowania na niego w zbliżających się wyborach.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top