Poradnik

Płatności dla sklepu internetowego – na co zwrócić uwagę?

Szeroko pojęty e-commerce rozwija się w Polsce bardzo intensywnie. Nowych sklepów online co miesiąc przybywa bardzo dużo, w związku z czym jeżeli również prowadzimy lub planujemy prowadzić podobną działalność, już na samym początku możemy napotkać trudności z przebiciem się przez konkurencję. Aby jednak było to możliwe powinniśmy przede wszystkim zadbać o jakość wykonania, performance oraz rozbudowę naszego sklepu. Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie ruchu w sklepie jest dodanie wielu sposobów na zapłatę za zakupy. Czemu jest to takie ważne? Jak to przeprowadzić? Gdzie możemy szukać partnerów do obsługi płatności dla sklepu online?

Stworzenie dobrze działającego sklepu to wyzwanie
Prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie jeżeli notujemy duży ruch, nie należy do najłatwiejszych zadań. Musimy skupić swoją uwagę nie tylko na sprzedawanych produktach, ale także różnych parametrach technicznych, od których zależy jakość działania i odczucia, jakie towarzyszą naszym klientom podczas zakupów. Podstawowymi parametrami, które powinny nas interesować, są przede wszystkim różnorodne formy płatności oraz dostawy towarów, przyjazny layout i nawigacja po sklepie, a także sprawnie działająca strona z szybko ładującymi się elementami – zgodnie z różnymi badaniami online, jeżeli nasz sklep nie załaduje się potencjalnemu klientowi w 3 do 5 sekund, istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba ta po prostu wyłączy stronę i pójdzie do konkurencji.

Chcesz więcej klientów? Zaoferuj więcej sposobów płatności
O ile w przypadku dostawców łatwo jest zdywersyfikować możliwości, jakie oferujemy klientom, o tyle z płatnościami nie zawsze jest już tak prosto. Jedną z opcji, jaką możemy wybrać są płatności online z Cashbill – prosty, intuicyjny sposób, niewymagający wiele pracy w kwestii jego implementacji do sklepu, a także umożliwiający błyskawiczne transakcje, dzięki czemu zarówno klient, jak i my będziemy zadowoleni z przebiegu transakcji. Dodatkowym atutem systemu są różne funkcjonalności wychodzące poza samą możliwość dokonania szybkiej płatności, jak np. Cashbill SMS Premium czy możliwość skorzystania z PaySafeCard.

Integracje z systemem sklepu nie muszą być trudne
Obecnie większość sklepów internetowych to twory oparte o działanie konkretnego środowiska, jak PrestaShop czy WordPress WooCommerce. W takiej sytuacji dołączenie nowego modelu płatności czy dostawy zwykle opiera się na podstawie dodania dodatkowego modułu do “drzewka” funkcjonalności sklepu. Moduł możemy zazwyczaj kupić, wybrać spośród darmowych opcji lub zlecić do stworzenia zdolnemu informatykowi. W przypadku Cashbill nie musimy martwić się o to, czy usługa będzie dostępna dla naszego sklepu – ten sposób płacenia za zakupy przez internet posiada już stworzone, działające i w pełni sprawne integracje dla największych platform sprzedażowych, jakie cieszą się popularnością w naszym kraju. Dzięki temu dodając nowy sposób płatności mamy pewność, że będzie on działał.

Prowadzenie sklepu online oznacza wiele wyzwań i zadań do wykonania, z którymi musimy sobie radzić możliwie jak najszybciej. Dzięki dołożeniu dodatkowych sposobów, dzięki którym klient będzie mógł zapłacić za zakupy, możemy znacznie powiększyć grono naszych odbiorców, a co za tym idzie – zwiększyć nasze zyski ze sklepu. Cashbill jest jednym ze sposobów na przeprowadzenie podobnej modernizacji sklepu, jeżeli się na nią zdecydujemy.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróć