Turystyka

PLL LOT 1 lipca wznowią regularne międzynarodowe rejsy. Co z lotami do Stanów Zjednoczonych?

pll lot loty międzynarodowe kraje schengen stany zjednoczone usa

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) 1 lipca br. wznowią pierwsze regularne międzynarodowe rejsy pasażerskie od czasu ich zawieszenia 13 marca, podała spółka. Wznowieniu rejsów międzynarodowych towarzyszy uruchomienie nowych taryf Flex Plus, oferujących elastyczne warunki zarządzania rezerwacjami.

„Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków. Siatka 20 europejskich miast uwzględnia:

  • siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu;
  • sześć rejsów tygodniowo do Berlina;
  • pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa (na lotnisko Boryspol);
  • cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu;
  • trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo;
  • dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika;
  • oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny” – czytamy w komunikacie.

Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu – do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad 30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych. Bilety na rejsy międzynarodowe zaplanowane od 1 lipca są systematycznie uzupełniane w systemach rezerwacyjnych. Pełna siatka wznowionych lotów będzie dostępna w sprzedaży od 18 czerwca, wskazano również.

„Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo” – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski, cytowany w materiale.

LOT wprowadził także dodatkowe udogodnienia dla swoich pasażerów. Dotychczasowa oferta została rozszerzona o nowe taryfy Flex Plus, dostępne na rejsach krajowych, średniego i dalekiego zasięgu we wszystkich klasach rezerwacyjnych z wyjątkiem Premium na rejsach short haul. Taryfy Flex Plus przeznaczone są dla rejsów bezpośrednich dostępnych w ofercie LOT-u, nie będą obowiązywały w przypadku tranzytów międzynarodowych, podkreślono.

Pierwsza tak elastyczna oferta na europejskim rynku to odpowiedź LOT-u na większą potrzebę zarządzania rezerwacjami przez pasażerów. W razie konieczności zmiany planów bilety zakupione w taryfach Flex Plus można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Oferta jest dostępna w sprzedaży od 17 czerwca, podkreślono w materiale.

„Taryfy Flex Plus wprowadzają nową jakość podróżowania w dobie pandemii. Rozumiemy niepewność i obawy naszych pasażerów, związane z planowaniem tegorocznych wyjazdów. Dlatego chcemy ich przekonać, że latanie z LOT-em jest wygodne i bezpieczne. Oferując coraz większe możliwości podróżowania, będziemy jednocześnie wspierać ich decyzje w przypadku zmiany planów. W tym celu powstała nowa oferta taryf Flex Plus. Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach” – podsumował Milczarski.

Polskie Linie Lotnicze LOT miały ponad 10 mln pasażerów w 2019 r. Jedynym udziałowcem PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top