Praca

Poczta Polska rozpoczęła sezonowe rekrutacje. Praca dla co najmniej 1 200 osób

poczta polska praca oferty zatrudnienie

Poczta Polska rozpoczęła sezonowe rekrutacje w ramach przygotowań do szczytu paczkowego, podała spółka. Praca czeka dla co najmniej 1 200 dodatkowych kierowców, pracowników sortowni i kurierów.

„Poczta Polska spodziewa się w tegorocznym okresie przedświątecznym kolejnych rekordów obsłużonych paczek. W ubiegłym roku w okresie listopada i grudnia liczba paczek obsługiwanych stale rosła, a w rekordowym tygodniu grudnia klienci Poczty nadali o ponad 75% więcej przesyłek niż średnio tygodniowo w innych okresach roku. W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion” – czytamy w komunikacie.

Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1 200 osób, aby sprawnie doręczać przedświąteczne e-zakupy. W tym roku Poczta Polska szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczaniu przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t oraz pow. 3,5 t, podkreślono.

„Poczta Polska dąży do usprawnienia obsługi zakupów robionych w ostatnich miesiącach roku. Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach” – powiedział dyrektor pionu kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej Marek Makuch, cytowany w materiale.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,6 tys. placówek.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top