Biznes

Podkarpacie i Rzeszów na targach lotniczych Avalon 2023 w Australii

avalon 2023 targi lotnicze australia

Podkarpacie/Rzeszów/Avalon 2023. Rozpoczęły się targi lotnicze Avalon 2023.

To największa międzynarodowa wystawa branży lotniczej i kosmicznej w Australii.

W tegorocznej edycji bierze udział liczna reprezentacja Podkarpacia. Dziś rozpoczęła się część wystawiennicza. Odbyło się także uroczyste otwarcie podkarpackiej ekspozycji, w którym wziął udział marszałek Władysław Ortyl. 

Podkarpacie promuje się na stoisku, które jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu województwa podkarpackiego, Rzeszowa, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Partnerzy, którzy są również obecni na stoisku to: Dolina Lotnicza oraz Agencja Rozwoju Pomorza.

targi lotnicze avalon 2023 podkarpacie australia

Co niezwykle istotne w targach biorą udział podkarpaccy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele klastra Dolina Lotnicza. Województwo Podkarpackie wsparło udział w wydarzeniu 10 przedsiębiorstwom (z sektora MŚP) reprezentującym obszar „Lotnictwa i Kosmonautyki” – inteligentnej specjalizacji województwa w ramach projektu własnego RPO WP 2014-2020 „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”.

PAIH prowadzi biuro handlowe w Australii i Nowej Zelandii dlatego honory gospodarza na stoisku pełnił Jakub Wilchelm – kierownik tej placówki, który powitał oficjalnie wszystkich gości. 

Targi Avalon podobnie jak inne tego typu wydarzenia są okazją do spotkań biznesowych lub na szczeblu samorządowym czy politycznym.

Wczoraj marszałek Władysław Ortyl rozmawiał z Agatą Utnicką – Chargé d’affairesAmbasady RP w Canberze. Tematów do rozmów nie brakowało ponieważ dyplomatka pochodzi z Podkarpacia. Wspominała przede wszystkim o szerokim pozytywnym odbiorze polskiego zaangażowania w pomoc dla walczącej Ukrainy. Dzisiaj z kolei marszałek rozmawiał z prezesem Australian Trade and Investment Commission (Austrade) Xavierem Simonetem.

Tego typu targi to okazja do zaproszenia kolejnych inwestorów na Podkarpacie. Firma Cablexktórej wiceprezesem spotkał się dziś marszałek, to jedna z dwóch w Australii, która rozważa Podkarpacie jako miejsce rozszerzenia swojej działalności. Zajmuje się produkcją okablowania, specjalnych modułów i podzespołów.

Avalon 2023 Australian International Airshow and Aerospace & Defense Exposition to globalne wydarzenie biznesowe, obronne i publiczne, przyciągające decydentów z lotnictwa cywilnego, kosmicznego, obronnego i wojskowego całego świata. Od 2019 roku nie było organizowane z uwagi na pandemię covid.  

W poprzedniej edycji w 2019 roku wzięło udział ponad 171 tys. uczestników z całego świata i prawie 700 firm, a łącznie na ziemi i na niebie prezentowało się prawie 400 samolotów.Tegoroczna ma być największą w dotychczasowej historii.

Dla wystawców przygotowano trzy duże hale wystawowe oraz zewnętrzne ekspozycje na obszarze 320 000 metrów kwadratowych. Targi potrwają do 5 marca. Targom towarzyszą również efektowne pokazy lotnicze. 

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top