News

Podkarpacie: miliony złotych na badania i rozwój oraz Lokalne Grupy Działania (LGD)

lokalne grupy działania lgd
fot. A. Magda

68 mln złotych z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 będzie przeznaczone na wsparcie przedsiębiorczości oraz działania Lokalnych Grup Działania (LGD).

Dodatkowo zwiększono fundusze na Sołeckie Strategie Rozwoju Wsi w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi, co pozwoliło na objęcie dofinansowaniem dodatkowych 29 gmin.

Łączna pula na te działania wzrosła do prawie 1,6 mln złotych, umożliwiając wsparcie dla wszystkich 84 gmin, które przeszły ocenę formalno-merytoryczną.

Wsparcie przeznaczone jest na różne projekty, takie jak wyposażenie świetlic, remonty domów kultury, oraz rozwój infrastruktury społecznej.

Dodatkowo, zarząd przeznaczył blisko 11 mln złotych na zarządzanie Lokalną Strategią Rozwoju w ramach EFS+, wspierając 26 LGD.

Kolejne 12 mln złotych zostanie rozdysponowane w drugiej transzy. Wsparcie obejmuje działania edukacyjne, usługi społeczne oraz integrację społeczną.

Zarząd województwa podjął również decyzję o dofinansowaniu w wysokości 55 mln złotych dla 13 projektów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw z Podkarpacia, z całkowitą wartością projektów wynoszącą około 90,5 mln złotych. Te projekty koncentrują się na innowacyjnych technologiach, m.in. w recyklingu, przemyśle lotniczym i produkcji wodoru.

Kolejna edycja naboru wniosków na wsparcie działalności badawczo-rozwojowej przewidziana jest na przełom września i października 2024 roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top