News

Podkarpacie: opóźnione są jedynie kursy dalekobieżne Intercity

pkp intercity polregio rzeszów połączenia

Na Podkarpaciu, mimo awarii, ruch pociągów Polregio odbywa się normlanie. Opóźnione są jedynie kursy dalekobieżne Intercity.

Transport uchodźców pociągami specjalnymi m.in. z dworca w Przemyślu odbywa się bez większych zakłóceń.

Na Podkarpaciu nie wystąpiła awaria urządzeń sterowania ruchu pociągów. Urządzenia sterujące ruchem pociągów na Podkarpaciu, są m.in. w woj. małopolskim.

Jednak, jak powiedziała PAP w czwartek Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, awaria urządzeń poza województwem, ma też wpływa na ruch pociągów na Podkarpaciu. „To system naczyń połączonych. W województwie opóźnione mogą być pociągi dalekobieżne” – dodała.

Na dworcu PKP w Rzeszowie jest niewielu pasażerów, dominują Ukraińcy, którzy czekają na swoje połączenia. Na tablicy informacyjnej widoczne są opóźnienia trzech pociągów m.in. z Bohumina – 220 minut i Lublina – 100 minut. Pozostałe połączenie są realizowane o czasie.

Jak poinformował PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Polregio, tylko jeden pociąg tego przewoźnika miał opóźnienie. „Był to skład relacji Katowice – Rzeszów, który miał 20 minut opóźnienia. Pozostałe nasze pociągi kursowały zgodnie z rozkładem” – dodał.

Prawelski podkreślił, że z powodu awarii jeden pociąg specjalny, który wiózł uchodźców z Przemyśla do Krakowa musiał zatrzymać się w Tarnowie i miał w związku z tym 100 minut opóźnienia.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top