News

Podkarpacie. Podczas lekcji uczniowie w klasach będą siedzieć w przyłbicach

podkarpacie uczniowie przyłbica nauka szkoła powrót
fot. PUW w Rzeszowie

Nowy rok szkolny na Podkarpaciu rozpocznie się w tradycyjny sposób – a więc uczniowie pójdą do szkoły – rozwiewa wątpliwości Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. Młodzi ludzie mogą jednak spodziewać się zmian.

Podczas lekcji w klasach będą siedzieć w przyłbicach, a zajęcia z WF-u mają być organizowane przede wszystkim na wolnym powietrzu. Rekomendacje w tej sprawie skierował do dyrektorów szkół Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor.

Sanepid zapowiada też ścisłą współpracę z dyrektorami placówek oświatowych. Każdy z nich dostanie numer telefonu do pracownika inspekcji by w razie potrzeby ustalić jak postępować gdyby w szkole pojawiła się osoba z koronawirusem.

Decyzję o nauce w systemie hybrydowym lub całkowitym przejściu na system zdalny dyrektor może podjąć tylko wtedy gdy zakażenie COVID-19 w szkole potwierdzi Sanepid.

źródło: PR Rzeszów

9 komentarzy

9 Comments

 1. Leonid

  18 sierpnia 2020 at 21:29

  Kur……. A popier….

  Już ich całkiem….. Debile

 2. kajra

  18 sierpnia 2020 at 22:48

  że w czym przepraszam maja siedizeć?.Co im da ta przubica przecież ona to już zupełnie nic nie daje chroni tylko od wydzielin ustrojowych.A wdychać bedą to samo powietrze.

 3. Matka dzieci

  18 sierpnia 2020 at 23:29

  Pojebało was! Za przeproszeniem!!!

 4. P

  19 sierpnia 2020 at 10:06

  Czy ktoś się pyta rodziców? Gdzie konsultacje społeczne?

 5. Ja cie nie mole

  19 sierpnia 2020 at 15:43

  No świetnie było 300 przypadków dziennie zatrzymali całą gospodarkę, wszystko STOP, ludzie dopiero teraz masowo tracą pracę, zabierane są premie, nie podwyższa się zarobków, obcinane są etaty, teraz mamy około 600 przypadków dziennie dzieci wracają do szkoły no świetnie, przecież to właśnie dzieci są transporterami ów wirusa, rzekomo przechodzą łagodnie i rozsiewają wszem i wobec, i teraz najlepsze jak w szkole będzie przypadek to zamkną szkołę, Ludziska, kuratorzy itp, przecież jak będzie wykryty przypadek to już pół szkoły będzie zarażona i setki lub tysiące osób pokrewnych, sąsiadów itp i itd. A teraz niech dzieci te mieszkają ze swoimi dziadkami bo tak mieszka 70% społeczeństwa na Podkarpaciu na wsi, są to domy wielopokoleniowe i wtedy co, totalny absurd.

 6. Paweł

  20 sierpnia 2020 at 07:07

  Rodzice nie powinni się zgodzić na coś takiego. W przyłbicach dzieci zniszczą sobie wzrok. Ludzie obudźcie się.

 7. Henry

  22 sierpnia 2020 at 11:30

  Chyba Twoje będzie siedziec w masce spawacza. Moje nie będzie się blaznilo. Śmiercionośny wirus ma się bać kawałka plastiku czy maski? To forma zniewolenia a nie ochrony. Wirusy byle, są i będą.

 8. Anonim

  22 sierpnia 2020 at 15:14

  Czy ławki w szkołach będą dexynfekiwane po każdej lekcji?
  W trakcie każdej przerwy?
  Jak również toalety, po każdorazowym skorzystaniu??

 9. Anonim

  22 sierpnia 2020 at 15:17

  Chore!!
  Bezprawie Absurd
  Niesprawiedliwość
  Czy ławki w szkołach będą dexynfekiwane po każdej lekcji?
  W trakcie każdej przerwy?
  Jak również toalety, po każdorazowym skorzystaniu??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top