Inwestycje

Podkarpacie: przetarg GDDKiA na doświetlenie 15 przejść dla pieszych

przetarg doświetlenie ulic
fot. GDDKiA

Przetarg/Doświetlenie ulic. Rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na doświetlenie na Podkarpaciu 15 przejść dla pieszych na drogach krajowych nr 28, 77 i 84.

Na oferty czekamy do 28 czerwca – poinformowała PAP rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID). Celem tego programu jest poprawa m.in. bezpieczeństwa pieszych.

Jak podkreśliła Rarus, ogłoszony przetarg dotyczy doświetlenia 15 przejść dla pieszych w regionie. Zlokalizowane one są na drogach krajowych – nr 28 w miejscowości Sanok, Sławęcin, Krasiczyn; nr 77 w Żurawicy oraz nr 84 w Olszanicy, Ustjanowej Górnej i Ustrzykach Dolnych.

„Zadanie będzie realizowane w systemie +projektuj i buduj+. Oznacza to, że wykonawca w pierwszej kolejności opracuje dokumentację projektową, a następnie rozpocznie roboty budowlane w terenie” – dodała rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie.

Do tej pory, w ramach PBID w województwie podkarpackim doświetlonych zostało już 45 przejść dla pieszych.

Jak podała Rarus, aktualnie w realizacji są doświetlenia kolejnych 192 przejść m.in. na dk9, dk28, dk77 i dk94. Zgodnie z planem, prace te powinny zakończyć się do końca tego roku.

Również w tym roku rozstrzygnięte mają być przetargi na doświetlenie kolejnych 366 przejść, zlokalizowanych m. in. na dk19 i dk28 – poinformowała Joanna Rarus.

Wszystkie inwestycje związane z doświetleniem przejść dla pieszych na drogach krajowych w woj. podkarpackim zostaną zrealizowane do końca 2024 roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top