Inwestycje

Podkarpacie: przy drogach krajowych nr 19, 28, 77 i 94 powstaną chodniki

budowa chodnik przetarg gddkia droga

Do 16 grudnia br. można składać oferty w przetargu na budowę chodników w ciągu dróg krajowych nr 19, 28, 77 i 94 na Podkarpaciu – poinformował PAP Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Dodał, że w sumie powstanie ponad 6 km chodników.

Przetarg został podzielony na sześć części, każda z nich zakłada zaprojektowanie i budowę chodnika w ciągu drogi krajowej. Nowe chodniki powstaną m.in. w Lipowicy przy dk 19, w Besku i Pisarowcach przy dk28.

Jak dodał Wysocki, jedna z części przetargu zakłada również zaprojektowanie i budowę chodnika oraz dodatkowo ścieżki pieszo-rowerowej w Mirocinie przy dk 94.

„Natomiast największa część zakłada wybudowanie chodnika o długości niemal 5 km przy drodze krajowej nr 19 na odcinku między Połomią a Niebylcem” – zaznaczył.

Jak podał Wysocki, oferty, które zostaną złożone w przetargu będą oceniane według kryteriów: cena (60 procent), przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 procent) oraz termin realizacji umowy (20 procent).

„Łącznie wybudowanych zostanie ponad 6 km chodników. Termin realizacji inwestycji to maksymalnie 13 miesięcy. Wyjątkiem jest część dotycząca chodnika na odcinku Połomia-Niebylec, wykonawca będzie miał na zrealizowanie tej inwestycji 25 miesięcy” – podkreślił przedstawiciel rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top