News

Podkarpacie: zwiększyła się liczba bydła. Zmalała liczba hodowanych świń

hodowla bydła podkarpackie

Województwo podkarpackie pod względem liczby hodowanych zwierząt gospodarskich plasuje się pod koniec stawki wśród województw.

W ciągu roku na Podkarpaciu zwiększyła się hodowla bydła, natomiast zmniejszyło pogłowie pozostałych zwierząt gospodarskich.

W 2021 roku w gospodarstwach rolnych w województwie podkarpackim hodowano 76,4 tys. sztuk bydła w tym 40,2 tys. krów (stan na 1 czerwca). Pod tym względem Podkarpacie zajmowało ostatnie miejsce wśród województw.

Oprócz bydła, w gospodarstwach rolnych w województwie podkarpackim hodowano 113,7 tys. świń (15. miejsce wśród województw), 15,0 tys. owiec (8. miejsce), 4,0 mln drobiu kurzego (15. miejsce).

Najwięcej bydła hodowano w województwie mazowieckim – 1,2 mln sztuk, świń w województwie wielkopolskim – 4,2 mln sztuk, owiec w województwie małopolskim – 80,2 tys. sztuk i drobiu kurzego ponownie w województwie wielkopolskim – 36,2 mln sztuk.

W 2021 roku na Podkarpaciu liczba bydła zwiększyła się o 3,8 tys. sztuk w porównaniu z 2020 rokiem. Natomiast zmalała liczba hodowanych świń (o 21,2 tys.), owiec (o 1,5 tys. sztuk) i drobiu kurzego (o 1,2 mln sztuk).

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top