News

Podkarpacka policja ma dostarczyć wezwanie dla Daniela Obajtka

daniel obajtek policja

Daniel Obajtek. Podkarpacka policja otrzymała prośbę z Komendy Policji w Myślenicach o doręczenie wezwania na przesłuchanie przed komisją śledczą dla Daniela Obajtka.

Kom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdziła, że podjęte zostaną wszelkie możliwe działania, aby skutecznie doręczyć wezwanie. Podkreśliła, że jest to standardowa czynność w ramach pomocy prawnej, którą policja realizuje codziennie.

W poniedziałek Obajtek, startujący do Parlamentu Europejskiego z listy PiS na Podkarpaciu, stwierdził na platformie X, że nie zamierza uczestniczyć w „cyrku” Michała Szczerby, przewodniczącego komisji śledczej ds. afery wizowej, twierdząc, że nie ma nic wspólnego z zarzutami dotyczącymi wiz.

Obajtek oświadczył również, że jeśli otrzyma wezwanie zgodnie z prawem, stawi się na przesłuchaniu.

Szczerba odpowiedział, że cieszy się, iż Obajtek potwierdził otrzymanie wezwania i zaznaczył, że stawiennictwo przed komisją jest obowiązkowe, a jego brak może mieć konsekwencje prawne.

Przesłuchanie Obajtka ma odbyć się we wtorek, a komisja zamierza pytać go o zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycji Olefiny III oraz o ewentualne nadużycia w legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce.

W niedzielę Obajtek powiedział w rozmowie z Polsat News, że stawi się na przesłuchanie, jeśli zostanie prawidłowo poinformowany i doręczenie będzie zgodne z prawem.

Szczerba zapowiedział, że w poniedziałek skontaktuje się z podkarpackim komendantem policji, aby upewnić się, że wezwanie zostanie skutecznie doręczone.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top