News

Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy uruchomił 7. konkurs. Nabór potrwa do 8 maja 2023

podkarpacki fundusz filmowy

Ponad 1,5 mln zł wynosi budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego (PRFF).

To już siódma edycja konkursu, w którym dofinansowanie mogą uzyskać producenci filmowi. Nabór potrwa do 8 maja br., a pieniądze pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego.

Jak poinformowała w poniedziałek Jagoda Mazepa z Podkarpackiej Komisji Filmowej (PKF), w ciągu sześciu dotychczasowych konkursów wsparto finansowo produkcję 20 filmów.

Wśród nich znalazły się aż trzy tytuły nominowane do Oscara: IO (reż. J. Skolimowski, 2022), Boże Ciało (reż. J. Komasa, 2019) oraz Zimna wojna (reż. P. Pawlikowski, 2018). „A także nagrodzony niedawno Srebrnym Niedźwiedziem za zdjęcia film Disco Boy (reż. Giacomo Abbruzzese, 2023)” – wymieniła Mazepa.

Nabór do siódmego konkursu potrwa do 8 maja 2023 r. Budżet funduszu w 2023 r. wynosi ponad 1,5 mln zł.

Jak podała Mazepa, regulamin tegorocznego konkursu oraz wniosek aplikacyjny znajduje się na stronie https://www.podkarpackiefilm.pl/pl/fundusze/prff/383-podkarpacki-regionalny-fundusz-filmowy-2023

„Wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, który zamierza zrealizować produkcję filmową związaną z województwem podkarpackim” – podkreśliła przedstawicielka PKF.

Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy powstał w 2017 roku.

Celem funduszu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim. Zrealizowane filmy mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu.

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z regionem poprzez m.in.: tematykę, twórców lub miejsce realizacji filmu.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top