News

Podkarpacki Sanepid wydał specjalny komunikat na temat koronawirusa z Chin

koronawirus podkarpacie

Choć jest śmiertelnie niebezpieczny nie ma powodów do paniki. W związku zagrożeniem koronawirusem z Chin podkarpacki Sanepid wydał specjalny komunikat,  w którym wyjaśnia czym jest wirus z Wuchan.

Kierownik działu epidemiologii  Bożena  Konecka – Szydełko powiedziała, że ważnej jest aby osoby wracające do Polski z Chin, zachowały podstawowe środki ostrożności.

Po powrocie do kraju należy przez 14 dni unikać kontaktu z osobami cierpiącymi na choroby przewlekłe, kobietami w ciąży i dziećmi.

W przypadku pojawienia się objawów przypominających grypę, czyli  gorączki, kaszlu czy duszności,  należy skontaktować się z lekarzem, jednocześnie  informując go, że to może to być związane z  pobytem w Azji.

W Wuhan wciąż przebywa 8 studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Jak powiedział rzecznik prasowy uczelni Jan Rybak, są oni pod stałą opieką lekarzy i czują się dobrze. Mieszkają na uniwersyteckim kampusie, który jest zamknięty, nikt nie może wejść do niego ani wyjść.

Z 20-osobowej grupy studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy w ramach wymiany wyjechali na chiński uniwersytet w Wuhan, do kraju powróciło 10 osób. 2 kolejne mają wrócić w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top