Inwestycje

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma być gotowe w 2025 roku

podkarpackie centrum lekkiej atletyki pcla
fot. Monika Konopka

Minister sportu – Kamil Bortniczuk przekazał w Rzeszowie, na stadionie CWKS Resovia, dobre informacje o rządowym wsparciu na realizację budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Resort sportu przeznaczył na to zadanie 60 mln złotych. W ramach montażu finansowego – inwestycję realizowaną przez władze Rzeszowa – współfinansuje także samorząd województwa. Piłkarsko-lekkoatletyczny stadion ma być gotowy w 2025 roku.

Dobre informacje zostały przekazane na wspólnej konferencji prasowej z udziałem ministra sportu. Samorząd województwa reprezentował podczas wydarzenia marszałek Władysław Ortyl. Obecni byli także m.in.: europoseł Tomasz Poręba, poseł Krzysztof Sobolewski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a także przedstawiciele władz Rzeszowa z prezydentem Konradem Fijołkiem.

Prezydent Rzeszowa dziękował marszałkowi, że samorząd województwa dołączył się do tego montażu finansowego i dzięki temu ta inwestycja – o charakterze regionalnym – może się rozpocząć.

Gdzie będzie Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki?

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki (PCLA) ma powstać na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Urząd Miasta Rzeszowa, jak zadeklarował prezydent Fijołek, chce otworzyć stadion na 120-lecie klubu, czyli w 2025 roku. PCLA ma być nowoczesnym obiektem lekkoatletycznym, ale mają być na nim prowadzone- zgodnie z zapowiedziami władz miasta – rozgrywki piłkarskie.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top