Inwestycje

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne i przebudowa basenu na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie z dofinansowaniem rządowym

podkarpackie centrum lekkoatletyczne basen matuszczaka rzeszów
Fot. M. Marczydło

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne staje się faktem. Podczas konferencji prasowej na stadionie CWKS Resovii w Rzeszowie wicepremier Piotr Gliński ogłosił, że z budżetu Państwa zostanie przeznaczonych 60 milionów złotych na budowę najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce.

Pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak poinformował, że w najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

Inwestycja powstanie na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego.

Do dyspozycji sportowców będzie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe, strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców.

Cała inwestycja wyniesie blisko 120 milionów złotych.

Ponadto, jak zaznaczył Piotr Gliński, dofinansowanie w wysokości 12,5 miliona złotych otrzyma także przebudowa basenu na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie.

Inwestycję wspierają obecni na konferencji Europoseł – Tomasz Poręba, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, a także Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Sobolewski.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top