Turystyka

Podkarpackie lotnisko ma powody do radości. Ponad 80 tysięcy pasażerów w kwietniu

lotnisko rzeszów jasionka
fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka. Ponad 80 tysięcy pasażerów, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej, obsłużyło w kwietniu lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce.

Od początku 2024 roku wynik lotniska to już ponad 270 tys. osób, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który był najlepszy w historii i zamknął się wynikiem ponad miliona podróżnych.

Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Liderem w Jasionce nadal jest Ryanair, oferujący w kwietniu już osiem tras, który przetransportował na swoich fotelach 31,5 tys. osób.

W samolotach LOT-u zasiadło 18 tys. ludzi, a w czarterach (dostępne było sześć destynacji) – 9,8 tys. Po podwojeniu oferty Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a WizzAir – 3,6 tys.

Jeżeli chodzi o kierunki regularne to liderem jest Warszawa, przed Londynem, Monachium i Rzymem. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób.

W czarterach zaś najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam.

W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top