News

Podkarpackie uczelnie wyższe walczą o kandydatów. Trwa rekrutacja na studia

studia rekrutacja uczelnia wyższa

Studia/Rekrutacja. Wyższe uczelnie na Podkarpaciu rozpoczęły już rekrutację kandydatów na studia.

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła dziś elektroniczną rekrutację kandydatów na studia.

Po 7 lipca, kiedy będą już znany wyniki matur, trzeba będzie tutaj dostarczyć dokumenty osobiście i zdecydować na jeden wybrany kierunek.

W tym roku oferujemy kandydatom trzy nowości, to inżynieria mechaniczna, inżynieria procesów biznesowych oraz inżynieria wzornictwa przemysłowego – powiedział Radiu Rzeszów Damian Gębarowski, rzecznik prasowy uczelni.

W planach jest także uruchomienie dodatkowego kierunku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli – Inteligentne Systemy i Technologie Produkcji. Na Politechnice Rzeszowskiej nabór kandydatów na nowy rok akademicki zakończy się 12 lipca.

Od dziś przyjmowanie dokumentów rozpoczęła też Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia w tym roku proponuje kandydatom m.in jedyny na Podkarpaciu kierunek kryminologię. Pierwsza tura naboru potrwa do 2 sierpnia.

Uniwersytet Rzeszowski prowadzi nabór na studia od poniedziałku, 29 maja. – W tym roku uczelnia proponuje osiem nowości – mówi Joanna Wilk z biura prasowego uczelni. Są to zarządzanie państwem, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, manager rozwoju produktu, nauczanie języków obcych (j. angielski i rosyjski), malarstwo, optometria, nanotechnologia.

Ciekawą propozycją są studia miejskie – Kierunek ten wpisuje się we współczesne trendy społeczne, gospodarcze i polityczne – dodaje. Skierowany jest do osób, które chcą w przyszłości pracować np. w administracji rządowej lub samorządowej. Rekrutacja na Uniwersytecie Rzeszowskim prowadzona jest do 20 lipca.

Rekrutacja trwa także w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Uczelnia w nowym roku akademickim proponuje kandydatom trzy nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia (biomedycynę, zrównoważony rozwój i środowisko oraz pracę socjalną), a także dwa na studiach uzupełniających magisterskich (digital marketing i zrównoważony rozwój w gospodarce). Tutaj kandydaci mogą składać dokumenty do końca lipca.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. MiBM

    4 czerwca 2023 at 18:31

    Nie polecam mechaniki i budowy maszyn. Po tym kierunku nie ma pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top