Turystyka

Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło w maju prawie 100 tys. pasażerów

lotnisko rzeszów jasionka pasażer
Fot. Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Rzeszów. Lotnisko w Jasionce ustanawia nowe rekordy, obsługując w maju ponad 96 tysięcy pasażerów.

To o 19% więcej niż w najlepszym dotychczas maju.

Od początku 2024 roku z lotniska skorzystało ponad 366 tysięcy osób.

Prezes lotniska, Adam Hamryszczak, dziękuje pasażerom za zaufanie i zauważa, że oprócz czarterów, popularne są letnie kierunki jak Alicante i Zadar, a Lufthansa notuje świetne wyniki po uruchomieniu drugiego połączenia do Monachium.

W maju najwięcej osób (30 tys.) wsiadło do samolotów Ryanaira, następnie w czartery odlatujące do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą – prawie 8 tys., a Wizzairem – 3,7 tys.

Najchętniej wybierane kierunki regularne to Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach – Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, podkreśla, że sukces lotniska to wynik ciężkiej pracy zarządu i pracowników, szczególnie w kontekście zwiększonego ruchu towarowego związanego z wojną w Ukrainie.

W czerwcu ruszyły już kolejne loty z Jasionki, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra), a lada dzień na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top