Poradnik

Podstawowe zastosowania hal namiotowych

hala namiotowa gdzie kupić

Hala namiotowa to wielofunkcyjne, przestronne oraz tanie rozwiązanie. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup bądź wynajem hal namiotowych. Hale całoroczne są często stosowane w branży handlowej, logistycznej czy produkcyjnej. Postawienie hal namiotowych to wiele korzyści, a każdą halę można dostosować do wymagań przedsiębiorcy. Firma Protan Elmark oferuje najwyższej jakości hale namiotowe i oferuje obsługę Klienta na najwyższym poziomie. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe zastosowania hal namiotowych.

Czym są hale namiotowe?

Hale namiotowe są powszechnie określane jako obiekty budowlane, najczęściej o przeznaczeniu przemysłowym, rolniczym bądź magazynowym. Dzięki temu, iż są łatwe w montażu oraz charakteryzują się niską ceną zarówno za kupno, jak i wynajem, to są dobrą alternatywą dla budynków droższych, murowanych.

Odnosząc się do definicji hal namiotowych – namioty halowe to obiekty trwałe, całoroczne, które prawnie są określane jako budowle stanowiące całość techniczno-użytkową razem z instalacjami technicznymi oraz zamontowanymi urządzeniami.

Hala namiotowa jako magazyn lub obiekt przemysłowy

Namiot halowy jest często stosowany jako magazyn bądź obiekt przemysłowo-produkcyjny. To cenione rozwiązanie, zwłaszcza wśród sezonowych przedsiębiorców. Dlaczego? Ponieważ nie potrzebują oni stawiania murowanych budynków np. ze względu na krótki okres zbiorów owoców czy warzyw. W tym momencie warto wspomnieć o możliwości wynajmu hal namiotowych. Firma Protan Elmark oferuje wynajem hali w korzystnej cenie.

Hala namiotowa jako obiekt sportowy

W Polsce wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup lub wynajem hal namiotowych pod obiekty sportowe. Najczęściej są to hale całoroczne wykorzystywane do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego czy piłkę nożną. W takim przypadku częściej ma miejsce zakup a nie wynajem hali namiotowej, ponieważ są to inwestycje na wiele lat. Bardzo często bowiem znajdują się chętni, lokalni mieszkańcy na korzystanie z takich rozrywek, przy jednoczesnym zadbaniu o to, aby sportowcom nie przeszkadzały niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie hal w rolnictwie

Hale namiotowe mogą być także stosowane do niecodziennych projektów, takich jak stadnina dla koni czy obora dla krów. W przypadku stadniny albo obory należy mieć na uwadze, iż obecność zwierząt przyczynia się do pojawiania się zanieczyszczeń. Należy jednak wiedzieć, iż firma Protan Elmark poradzi sobie nawet i z takim zastosowaniem namiotu halowego i zaproponuje rozwiązanie w korzystnej cenie.

Hala namiotowa jako mechaniczny warsztat

Istnieje wiele zastosowań hal namiotowych, a niektóre zapewne zostaną dopiero odkryte. Warsztaty mechaniczne są kojarzone z tego, iż znajdują się w starych, murowanych halach czy też w zabytkowych stodołach. Warto zatem rozważyć opcję prowadzenia warsztatu w odpowiednio przygotowanej do tego celu hali namiotowej. Odpowiednio wykonana hala namiotowa może znacznie poprawić wizerunek firmy i zachęcić do korzystania z usług napraw. Warto też wspomnieć, iż hale namiotowe można ocieplać, zatem mogą być one użytkowane nawet mroźną zimą.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top