News

Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu otwarta. Jakie są ceny biletów?

przemyśl podziemna trasa turystyczna bilet cena
fot. UM Przemyśl

Przemyśl. Podziemna Trasa Turystyczna, od dawna zapowiadana atrakcja przemyska, jest już dostępna dla zwiedzających.

Oficjalne otwarcie odbyło się tuż przed południem 30 marca, a wkrótce potem pierwsi mieszkańcy mogli zobaczyć, co kryją przemyskie piwnice. A atrakcji przybliżających XVII – wieczny Przemyśl jest naprawdę wiele.

Symboliczne otwarcie odbyło się przed samym wejściem do przemyskich podziemi, w pobliżu pomnika Jana III Sobieskiego.

W miejscu gdzie na co dzień zwiedzający będą oglądać teatrzyk opowiadający bajkę osadzoną w Przemyślu z czasów „złotego wieku”, odbyło się krótkie spotkanie zaproszonych gości, podczas którego Wicemarszałek Piotr Pilch podzielił się swoimi wrażeniami z trasy, podkreślając, że będzie ona zapewne nie tylko ogromną atrakcją Przemyśla, ale całego regionu i województwa.

Prezydent Wojciech Bakun podziękował zaś samemu Wicemarszałkowi, jako że to decyzją Zarządu Województwa kilka lat temu nasza inwestycja otrzymała dofinansowanie. Dodał, że „złoty wiek” Przemyśla to dowód, że dzięki naszej bogatej historii i pracy naszych przodków mamy się czym chwalić i możemy być dumni z tego dorobku.

Być może dzięki trasie podziemnej turyści zaczną nie tylko rozpoznawać Przemyśl, jako Miasto-ratownika, jak to w ostatnim roku ma miejsce, ale też zainteresują się również tą bogatą historią miasta Przemyśla i zechcą odwiedzić i poznać je nieco dogłębniej – powiedział m.in. Prezydent Miasta.

W szczególny sposób podziękował profesorowi dr hab. Jerzemu Motylewiczowi, który przez cały czas prac w przemyskich podziemiach pełnił nadzór  i opiekę merytoryczną nad aranżacją pomieszczeń trasy. Składając mu gratulacje przypomniał, że zwiedzając trasę usłyszymy nie raz głos samego Pana profesora, który zresztą z ogromną swobodą podczas otwarcia zaznajomił zgromadzonych pokrótce z dorobkiem Przemyśla z czasów „złotego wieku”.

Jedno z powiedzeń, które towarzyszy mi całe życie i które starałem się wpajać swoim studentom: ludzie dzielą się na prawdziwych i nieprawdziwych. Prawdziwi, to ci którzy dzięki swojej pracy pozostawiają coś po sobie, ci drudzy nie pozostawiają po sobie nic, ich aktywność jest niewielka. Ludzie renesansu, to ludzie pracy – budujący renesansowy Przemyśl też wyznawali tę zasadę.

podziemna trasa turystyczna przemyśl

fot. UM Przemyśl

Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu: ceny biletów

  • bilet normalny – 22 zł,
  • bilet ulgowy – 11 zł (uczniowie szkół, studenci, emeryci i renciści oraz osobom niepełnosprawne),
  • uczestnicy programu Karty Rodziny Wielodzietnej z Przemyśla i Żurawicy (odpowiednio zniżki 50% i 30 %),
  • dzieci w wieku od 3 do 7 lat – 1 zł

źródło: UM Przemyśl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top