News

Polregio i ZTM w Rzeszowie wprowadzają wspólny bilet na pociągi i komunikację miejską „Pociąg+Autobus”

rzeszów polregio ztm wspólny bilet pociąg autobus cennik bilet

Rzeszów. Od 1 października br. Polregio oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadzą bilet miesięczny, który będzie uprawniał do przejazdów pociągami uruchamianymi przez Polregio oraz środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM w Rzeszowie.

Jak poinformował PAP Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego zakładu Polregio w Rzeszowie, nowa oferta została przygotowana w porozumieniu z urzędem marszałkowskim województwa podkarpackiego, na którego zlecenie organizowane są przejazdy kolejowe w regionie.

Jak podał Prawelski, miesięczny bilet strefowy będzie umożliwiał przejazd pociągami REGIO na obszarze ograniczonym stacjami Dębica, Przeworsk, Kolbuszowa, Strzyżów. Dodał, że obszar ten został podzielony na cztery strefy kolejowe.

„Bilet będzie umożliwiał poruszanie się również środkami komunikacji miejskiej na całej sieci obsługiwanej przez ZTM Rzeszów” – wyjaśnił.

Ze wspólnej oferty „Zintegrowanego Biletu Pociąg+Autobus” będzie można skorzystać na podstawie biletu normalnego oraz ulgowego. Ulgi ustawowo przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się oraz studentom.

Bilet strefowy będzie można kupić m.in. w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży, w tym np. mPOLREGIO.

Polregio i ZTM: ceny biletów

Ceny biletów będą zróżnicowane ze względu na cztery strefy, wewnątrz których znajdują się stacje i przystanki obsługiwane przez Polregio.

Najtańszy będzie bilet w strefie I, która obejmuje Rzeszów i stacje kolejowe najbliżej stolicy Podkarpacia, w tym m.in. Boguchwałę, Strażów czy Rudną Wielką. Cena biletu normalnego wynosi 172 zł, a ulgowego – ponad 80 zł.

Najdroższe bilet będzie obejmował strefę IV, która obejmuje: Lubzinę, Dębicę i Przeworsk. W tym przypadku bilet normalny będzie kosztować 336 zł, a ulgowy – ponad 160 zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top