Biznes

Polregio ma problem na Podkarpaciu. Zawieszono kursowanie pociągów na 7 liniach

polregio podkarpackie
fot. PolRegio

W Podkarpackim Zakładzie Polregio na czas wakacji zawieszono kursowanie pociągów na siedmiu liniach w regionie z powodu braku maszynistów.

Decyzję tę podjął Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Brak odpowiedniej liczby maszynistów uniemożliwiał realizację obecnego rozkładu jazdy przez Polregio.

W komunikacie prasowym podkreślono, że firma deklaruje poprawę sytuacji, jednak wymaga to czasu na przyjęcie i przeszkolenie nowych pracowników. Istnieje także możliwość przejęcia maszynistów z PKP CARGO S.A., co mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Proces szkolenia i uzyskania odpowiednich uprawnień do obsługi pociągów trwa co najmniej trzy miesiące, dlatego spodziewana poprawa sytuacji planowana jest na wrzesień tego roku.

Polregio zwróciło się do zarządu województwa o zgodę na zawieszenie kursowania niektórych pociągów na czas wakacji, aby zapobiec wzrostowi liczby odwołanych połączeń. Decyzja ta została podjęta po tym, jak liczba odwołanych pociągów zaczęła rosnąć; np. 25 czerwca odwołano 29 pociągów, a dzień później już 37.

Zarząd województwa podkarpackiego zgodził się na czasowe zawieszenie kursowania pociągów na siedmiu liniach, w tym m.in. Rzeszów-Dębica, Rzeszów-Kolbuszowa oraz Przeworsk-Rzeszów.

Decyzja ta została podjęta w taki sposób, aby minimalizować niedogodności dla pasażerów, umożliwiając im skorzystanie z innych połączeń w stosownych odstępach czasowych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top