News

Polska flaga na tle Przemyśla na stronie głównej Google

przemyśl google dzień niepodległości

Przemyśl/Google. Wyszukiwarka Google z okazji Narodowego Święta Niepodległości zmieniła logo na stronie głównej na biało-czerwoną flagę powiewającą na tle krajobrazu Przemyśla.

To hołd dla miasta za to, co robimy dla naszych ukraińskich sąsiadów – podkreślił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Okolicznościowa zmiana loga wyszukiwarki na stronie głównej to Google doodle. „Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. Jak co roku przygotowaliśmy doodle z polską flagą” – pisze Google Polska na Twitterze.

„W tym roku powiewa ona na tle krajobrazu Przemyśla – jednego z miast, które stało się symbolem patriotyzmu i otwartości Polek i Polaków na pomoc innym” – podkreśla firma.

Przemyśl, położony niedaleko polsko-ukraińskiej granicy, po ataku Rosji na Ukrainę był bezpiecznym przystankiem dla przeszło miliona uchodźców wojennych. Kilkaset tysięcy zatrzymało się w nim przynajmniej na jedną noc. Od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego miejscowość otrzymała honorowy tytuł Miasta-Ratownika.

Zamianę loga wyszukiwarki odnotował prezydent Przemyśla. „Dzisiejszy niepodległościowy Google doodle z Przemyślem w tle! To hołd dla naszego miasta za wszystko, co robimy dla naszych sąsiadów walczących o swoją niepodległość” – napisał na Twitterze Wojciech Bakun.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top