Biznes

Polwax zdecydował o skupie akcji własnych. Po jakiej cenie?

polaks skup akcji własnych

Walne zgromadzenie Polwax-u upoważniło zarząd do nabycia maksymalnie 5,9 mln akcji własnych po cenie nie mniejszej niż 0,05 zł i nie większej niż 6 zł – wynika z uchwał przyjętych na czwartkowym WZ.

Łączna kwota przeznaczona na buyback nie będzie większa niż kapitał rezerwowy utworzony w tym celu, czyli 35,6 mln zł.

„Łączna wartość nominalna nabywanych akcji własnych, wraz z wartością nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte, nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego spółki” – podano w komunikacie.

Akcje własne będą nabywane w celu umorzenia, dalszej odsprzedaży lub zamiany.

Zarząd dostał upoważniony do nabywania akcji własnych na 5 lat, czyli do 24 listopada 2027 roku, nie dłużej jednak niż do chwili wykorzystania kapitału rezerwowego utworzonego w tym celu.

Zarząd będzie mógł nabywać akcje własne w wyniku ogłoszenia zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji własnych lub w drodze wezwania dobrowolnego.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce.

Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 271,94 mln zł w 2021 r.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top