Poradnik

Pomoc drogowa. Kiedy ją wezwać?

Pomoc drogowa. Kiedy ją wezwać? 1

Awaria samochodu podczas podróży to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy, które mogą spotkać nas za kierownicą. Niemal zawsze oznacza duże problemy i zwykle sprawia, że do celu docieramy z opóźnieniem. Nawet jeśli nie uniemożliwia nam dalszej jazdy, czyni ją znacznie bardziej niebezpieczną. Poza tym wiąże się ze sporymi wydatkami, których wysokość rośnie wraz z czasem, jaki zajmuje nam dotarcie do najbliższego warsztatu i wyeliminowanie usterki. To na pewno wystarczające powody do tego, by nie lekceważyć spotykających nas w trasie awarii i jak najszybciej skorzystać z pomocy drogowej.

Kiedy nie musimy wzywać pomocy drogowej?

Na samym początku warto jednak zaznaczyć, że wezwanie pomocy drogowej nie zawsze jest konieczne. Niektóre awarie można bowiem zlikwidować samodzielnie – nawet, jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Chodzi między innymi o przebitą oponę (więcej na ten temat napiszemy w kolejnym akapicie) lub niski poziom oleju silnikowego – ten możemy kupić niemal na każdej stacji benzynowej.

Zmiana koła – kiedy skorzystać z pomocy fachowców?

Zmiana koła nie jest trudna i nawet niezbyt zorientowani w technicznych sprawach kierowcy powinni sobie z nią poradzić. Oczywiście pod warunkiem, że w bagażniku znajduje się koło zapasowe, podnośnik oraz odpowiedni klucz. Jeśli ich nie posiadamy, najlepiej zrobimy wzywając pomoc drogową. Jej numer warto przygotować już wcześniej – zapisać w pamięci telefonu lub na kartce, która zawsze będzie w samochodzie. Jeśli chodzi o okolice Warszawy, kontakt znajdziemy na stronie https://pomocdrogowawwarszawa.pl/. Z pomocy profesjonalnych mechaników będziemy musieli skorzystać także, jeśli śruby mocujące felgę ulegną zapieczeniu.

Układ hamulcowy – nigdy nie naprawiaj go samodzielnie

Powodem do wezwania pomocy drogowej są również wszelkie awarie układu hamulcowego. Samodzielna naprawa jego elementów bez fachowych umiejętności znacznie obniża bezpieczeństwo jazdy, podobnie jak kontynuowanie podróży z niesprawnymi hamulcami. W przypadku jakichkolwiek ich usterek powinniśmy niezwłocznie wezwać pomoc drogową – na przykład za pośrednictwem strony https://pomocdrogowa-zyrardow.pl/.

Awaria układu napędowego – wezwij pomoc drogową

Bardzo problematyczne mogą też okazać się awarie układu napędowego. Ich usunięcie w trasie w zdecydowanej większości przypadków jest niemożliwe. W takich przypadkach jedynym dostępnym rozwiązaniem zazwyczaj będzie wezwanie pomocy drogowej i odholowanie auta do dobrze wyposażonego warsztatu.

Awaria w trasie. Jak skutecznie wezwać pomoc drogową?

O ile w przypadku awarii w terenie zabudowanym wezwanie pomocy drogowej nie jest trudne – wówczas najlepiej po prostu podać adres najbliższej nieruchomości – to problemy mogą pojawić, jeśli usterka da o sobie znać poza miastem lub wsią. W takim przypadku najlepiej zrobimy sprawdzając numer słupka pikietażowego. Nie zapomnijmy też o włączeniu świateł awaryjnych, ustawieniu trójkąta ostrzegawczego oraz ubraniu kamizelki odblaskowej. Na drodze ekspresowej oraz autostradzie powinniśmy też stanąć za barierkami i dopiero wtedy wezwać pomoc drogową. Jeśli sytuacja miała miejsce w powiecie żyrardowskim lub jego okolicach, możemy skorzystać z adresu https://pomocdrogowamszczonow.pl/.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top