Turystyka

Ponad 120 tys. pasażerów lotniska Rzeszów-Jasionka w czerwcu. To wzrost o 15%

lotnisko rzeszów jasionka liczba pasażerów
fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka. W czerwcu na lotnisku w Jasionce obsłużono 120 157 osób, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii i najlepszym rezultatem w tym miesiącu.

To wzrost o 15% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

W sezonie letnim podróżni mają do wyboru 29 kierunków, w tym bogatą ofertę czarterów, które stanowią prawie 40% ruchu na lotnisku.

Najwięcej pasażerów w czerwcu wybrało wakacyjne czartery.

Najpopularniejszymi przewoźnikami są LOT, Lufthansa i WizzAir, a najczęstszymi destynacjami Antalia, Warszawa, Londyn i Monachium, które są również kluczowymi hubami przesiadkowymi z Jasionki. Wśród lotów regularnych popularne są Alicante, East Midlands i Bristol, natomiast w czarterach – Heraklion, Rodos i Sharm el-Sheikh.

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, podkreśla, że te wyniki są powodem do zadowolenia i zachętą do dalszego rozwoju, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom pasażerów. W sierpniu 2023 roku lotnisko osiągnęło dotychczasowy rekord obsługi – 121 752 pasażerów, a od początku roku bieżącego obsłużono niemal 490 tysięcy osób.

lotnisko rze liczba pasażerów 2024

Podrzeszowskie lotnisko planuje wprowadzenie nowych skanerów CT, co ma przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, eliminując potrzebę wyciągania płynów i elektroniki z bagażu podręcznego.

W lipcu, będącym szczytem letniego sezonu, z Jasionki będzie można polecieć do wielu popularnych kierunków czarterowych jak Antalia, Bodrum, czy Rodos, oraz do dużych miast europejskich i amerykańskich w ramach połączeń regularnych.

Od września do listopada planowane jest także uruchomienie nowych połączeń do Mediolanu – o tym pisaliśmy tutaj –> Rzeszów-Mediolan

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top