Turystyka

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka odbudowuje siatkę połączeń. Gdzie obecnie są loty?

lotnisko rzeszów jasionka loty połączenia gdzie kiedy
fot. A. Magda

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka stara się odbudować dynamikę ruchu lotniczego po trudnym okresie spowodowanym pandemią.

Jak mówił dzisiejszy gość Radia Rzeszów, prezes Portu, Adam Hamryszczak, lotnisko stara się przywracać siatkę dotychczasowych połączeń, a w miarę możliwości również uruchamiać nowe.

Na rzeszowskim lotnisku oprócz Ryanaira z kierunkiem brytyjskim i irlandzkim, pojawił się Wizz Air, który od września będzie latać do Oslo, Londynu i Eindhoven.

Natomiast jeszcze w lipcu – po półtorarocznej przerwie – loty z Jasionki do Frankfurtu wznawia Lufthansa, co daje możliwość skomunikowania z innymi lotniskami na świecie.

Powodzeniem cieszy wznowione połączenie z Rzeszowa do USA, średnie obłożenie lotów w przylocie ze Stanów Zjednoczonych to – jak informuje Adam Hamryszczak – ponad 90 procent, a w odlocie 56 procent.

Ważne dla Jasionki są także kierunki wakacyjne – z Rzeszowa można polecieć np. do Burgas w Bułgarii czy chorwackiego Zadaru i Splitu, wypełnienie samolotów na trasach do tych dwu ostatnich miast to 80 procent.

Wakacyjną siatkę uzupełniają loty czarterowe – pięć połączeń tygodniowo do tureckiej Antalyi i albańskiej Tirany – z niemal stuprocentowym wypełnieniem miejsc w samolotach.

Powodzeniem cieszą się też połączenia krajowe do Gdańska i Szczecina – te dwa ostatnie mają średnie obłożenie miejsc w granicach odpowiednio 80 i 60 procent.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top