News

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka z tytułem „Małego Portu Lotniczego Roku 2022”

lotnisko rzeszów jasionka capa 2022 port lotniczy
Foto Mateusz Romankiewicz

Rzeszów/Jasionka. Po raz pierwszy w historii Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał tytuł „Małego Portu Lotniczego Roku 2022”, przyznawany przez międzynarodową organizację branżową CAPA – Centre for Aviation.

Wyróżnienie zostało przyznane podczas dorocznej gali CAPA Awards for Excellence, która odbyła się w Gibraltarze.

Podrzeszowskie lotnisko zostało nagrodzone za odegranie istotnej roli w działaniach wspierających Ukrainę, zarówno jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pomoc napływającą z całego świata, jak również ewakuację uchodźców dotkniętych kryzysem humanitarnym. W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że port lotniczy w Jasionce musiał stawić czoła nagłym i pilnym wyzwaniom, wymagającym niezwykłej odpowiedzialności.

Analitycy CAPA dostrzegli również duży progres, jaki lotnisko osiągnęło w 2022 roku jeśli chodzi o rozwój siatki połączeń pasażerskich (w sezonie letnim 23 trasy do 12 krajów, 80 rotacji tygodniowo), co pozwoliło osiągnąć rekordowe wyniki w trzecim kwartale bieżącego roku. Jednocześnie podkreślili, że dzięki tym działaniom podrzeszowski port ma zapewnioną dobrą perspektywę rozwoju również na czas po zakończeniu wojny na Ukrainie.

CAPA to uznana organizacja międzynarodowa specjalizująca się w analizach rynku lotniczego. Decyzję o przyznaniu nagród Awards for Excellence podejmuje niezależny, międzynarodowy zespół ekspertów. Otrzymują je przewoźnicy, porty lotnicze oraz wybitne osobowości, które nie tylko odnoszą sukcesy, ale także osiągają wiodącą pozycję w branży.

Zgodnie z zasadami CAPA o tytuł Małego Portu Lotniczego Roku mogą ubiegać się lotniska obsługujące do 10 mln pasażerów rocznie, które wyróżniają się strategicznymi osiągnięciami i przyczyniły się w danym roku do rozwoju branży lotniczej. W imieniu zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka nagrodę odebrał 1 grudnia wiceprezes spółki, Michał Tabisz.

źródło: Samorząd Podkarpacki

1 komentarz

1 komentarz

  1. HaloRadio

    7 grudnia 2022 at 11:43

    Co za ściema, z potrzeby serca się zwolniło pół załogi. Wszyscy dyrektorzy to koledzy prezesów. Z czego jeden to chrzestny Marszałka. Kpina. Port się przyczynił do pomocy infrastrukturą która była rozbudowywana lata przed tym zarządem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top