News

Poszerzenie granic Sanoka: brak zgody samorządów wstrzymuje decyzję

sanok zmiana granica decyzja samorząd

W związku z brakiem porozumienia między samorządami dotyczącym poszerzenie granic Sanoka, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart opublikowała poniższe pismo:

Szanowni Państwo,

na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie spotykałam się z przedstawicielami Miasta Sanoka oraz Gminy Sanok. Celem tych spotkań było wypracowanie porozumienia, które uwzględniałoby interesy obu samorządów oraz doprowadziło do zgodnej zmiany granic pomiędzy nimi.

Zmiana granic dałaby miastu możliwość pozyskania nowych obszarów inwestycyjnych, które stałyby się impulsem rozwojowym dla tej części województwa. Chodzi o realizację projektu powstania Podkarpackiej Doliny Wodorowej, która w założeniu wykorzysta potencjał regionu (w tym subregionu sanockiego) w zakresie nowoczesnych technologii.

Jednak kluczem do zmiany granic jest porozumienie pomiędzy samorządami, którego oczekuje polski rząd. Ze względu na jego brak, Rada Ministrów nie podejmie w tym roku decyzji, która uwzględni poszerzenie granic miasta Sanoka w jakimkolwiek zakresie.  

Ewa Leniart

Kamila Piech

Wojewoda Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top