Inwestycje

Powiat mielecki. Powstanie łącznik z mostem na Wisłoce i autostradą A4

łącznik most na wisłoce mielec a4

Ponad 7 km nowej drogi powstanie w powiecie mieleckim (łącznik). Połączy ona oddany w maju most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa i autostradą A4. Został już ogłoszony przetarg na budowę – poinformowało w piątek biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Jak przekazało biuro prasowe, nowy odcinek będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do Piątkowca. Jego budowa to kontynuacja działań skierowanych na usprawnienie układu transportowego na północnych krańcach Mielca.

Termin składania ofert zaplanowano na koniec sierpnia. Roboty budowlane mają zostać zakończone do końca września 2022 r.

Nowa część drogi połączy oddany w maju most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa i autostradą A4. Jest kontynuacją budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 984, prowadzącego od strony Radomyśla Wielkiego przez niedawno otwarty most na Wisłoce w kierunku lotniska i strefy przemysłowej Mielca do istniejącej już północnej obwodnicy miasta.

„To będzie kolejna inwestycja, komplementarna z nowym mostem na Wisłoce. Dzięki tej drodze z części przemysłowej Mielca będzie można bezpośrednio dojechać do drogi na Tarnów i do autostrady A4, nie wjeżdżając w ogóle do Mielca” – powiedział cytowany w komunikacie marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

Marszałek przypomniał też, że z drugiej strony mostu powstanie wiadukt nad linią kolejową, tworząc duży węzeł drogowy. Trwają prace nad montażem finansowym.

„To ostatecznie zakończy budowę tego ciągu drogowego, który odciąży centrum Mielca od ciężkich samochodów” – podsumował Ortyl.

Planowana inwestycja ma zostać wykonana w ramach montażu finansowego, przy udziale środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym na wkład własny złożą się także środki samorządów powiatu mieleckiego oraz miejscowych gmin.(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top