Turystyka

Powrót pociągów na trasie Zagórz-Uherce w Bieszczadach

zagórz uherce pociąg połączenie kolej

Po 11 latach przerwy od najbliższego weekendu będzie można pojechać pociągiem trasą Zagórz-Uherce – poinformowała w czwartek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak zaznaczyła, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały niezbędne prace m.in. dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i na moście nad Sanem. „Roboty za ponad 20 mln zł finansowane są ze środków PLK” – wyjaśniła.

„Od soboty przez Nowy Zagórz pojadą weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa. W niedzielę pojedzie pociąg z Krakowa do Łupkowa i z Łupkowa do Uherzec i Krakowa” – powiedziała Szalacha.

Dodała, że „to od 11 lat pierwsze regularne połączenia na odcinku Zagórz – Uherce”.

Dla sprawnych i bezpiecznych podróży w Bieszczady, na odcinku Zagórz – Uherce PLK wykonały prace torowe; m.in. wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Aktualnie poprawiany jest stan mostu w Zagórzu nad Sanem, aby zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Prace za 11 mln zł zaplanowano etapami. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią roboty będą kontynuowane i potrwają do końca roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top