Inwestycje

Powstaje Panattoni Park Rzeszów Airport III obok portu lotniczego Rzeszów – Jasionka

panattoni rzeszów jasionka boeing lotnisko dolina lotnicza
fot. archiwum

Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.

Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas – w sumie blisko 50 000. Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów.

Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji. Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: -Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija.

Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat – odbywa się tu ok. 90 proc. produkcji tego sektora. Oprócz obecności lotniska Rzeszów-Jasionka, region czerpie korzyści z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Panattoni Park Rzeszów Airport III

Powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br.

Inwestycja oferuje najwyższą jakość i dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu.

panattoni rzeszów jasionka boeing lotnisko dolina lotnicza

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top