Biznes

Powstała Podkarpacka Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

podkarpacka regionalna rada przemysłu
fot. PUW w Rzeszowie

Rzeszów. W Podkarpackim Centrum Innowacji (PCI) w Rzeszowie odbyła się uroczysta inauguracja Podkarpackiej Rady Regionalnej Przemysłu Przyszłości.

W imieniu organizatorów wydarzenie otworzył członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Piotr Bober, który podkreślił, że organizacja powstała z inicjatywy rządu, jako forma wsparcia polskich przedsiębiorstw w transformacji cyfrowej w kierunku przemysłu przyszłości i została powołana na mocy ustawy.

Podkarpacka Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości skupi autorytety regionalne, ludzi ze świata biznesu oraz nauki z ogromnym doświadczeniem.

W radzie zasiądą między innymi przedstawiciele takich firm jak ProtoLab, HugeTech, Siarkopol czy TechUp. Rolą Regionalnej Rady będzie inicjowanie działań wspierających transformację cyfrową firm, podpowiadanie technologicznych trendów i wychwytywanie potrzeb przedsiębiorców na terenie Podkarpacia.

Przedsiębiorcy zyskają łatwiejszy dostęp do praktyków i naukowców z doświadczeniem we wdrażaniu nowych technologii i szkoleń, a eksperci pomogą im w opracowaniu strategii transformacji cyfrowej dopasowanych do sytuacji konkretnych podmiotów.

W wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości wzięli udział m.in wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, oraz członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości Robert Kłosowski.

Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu 4.0.

Jednym z głównych celów inicjatywy jest również wzmacnianie kompetencji kadr dla przemysłu przyszłości. Są to programy szkoleń i nowatorskich sposobów demonstrowania rozwiązań. Działamy na rzecz wzmacniania ekosystemu biznesowego tworzonego przez polskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Realizujemy ten cel, tworząc mechanizmy współdziałania, dzielenia się wiedzą oraz budowania zaufania w relacjach między podmiotami rynkowymi zaangażowanymi w proces transformacji cyfrowej. Podejmowane działania mają angażować firmy do sieciowej współpracy i współtworzenia nowych wartości. Naszą aktywność i wsparcie kierujemy do prowadzących działalność na terytorium Polski – przedsiębiorców, jednostek zarządzających klastrami innowacyjnymi, podmiotów działających na rzecz innowacyjnej gospodarki oraz partnerów społecznych i gospodarczych.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top