Inwestycje

Powstanie 77 nowych wiat przystankowych przy ulicach Rzeszowa

przystanek autobusowy rzeszów

77 nowych wiat przystankowych zostanie zamontowanych przy ulicach Rzeszowa.

Przystanki będą wyposażone m.in. z podświetlane rozkłady jazdy, a oświetlenie uruchamiane będzie automatycznie po wejściu pasażera. To już kolejny etap przebudowy wiat w stolicy Podkarpacia.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa, w ramach inwestycji przebudowana zostanie też część zatok autobusowych, gdzie zamiast asfaltu wylany zostanie beton odporny na powstawanie kolein. „Obecnie samorząd szuka wykonawcy tych wszystkich prac” – dodał.

Jak przypomniał Gubernat, to będzie już IV etap modernizacji przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

„Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera” – zaznaczył. Częścią wiat będą również panele fotowoltaiczne.

Łącznie w IV etapie powstanie 77 wiat przystankowych, które zamontowane zostaną m.in. przy ulicach Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej i Leszka Czarnego.

Zarząd Transportu Miejskiego wytypował także dodatkowe miejsca, w sumie 21, w których zamiast wiat zostaną zamontowane tylko pylony z rozkładami jazdy i ławki. Staną one tam, gdzie przystanki są mało uczęszczane lub na wiatę nie ma miejsca.

IV etap modernizacji przystanków ma się zakończyć jesienią przyszłego roku. W dwóch pierwszych, które zostały już zrealizowane wymieniono 176 wiat. Trzeci, który jest obecnie realizowany, zakłada wymianę 55 kolejnych wiat.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top